Projektowanie terenów zieleni

a

b

c

Projektowaniem terenów zielonych zajmują się projektantki z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem w tym zakresie.

Przed wykonaniem jakichkolwiek prac związanych z projektowaniem i realizacją ogrodu umawiamy się na spotkanie z klientem w celu zapoznania się z jego wymaganiami dotyczącymi: wyglądu ogrodu, potencjalnych sposobów jego użytkowania, jak również możliwości finansowych realizacji przedsięwzięcia. Pytamy o ulubione rośliny, preferowane kolory oraz możliwości dalszej opieki nad ogrodem. Uważnie słuchamy i wnikliwie analizujemy.

 Następnym, a zarazem niezbędnym etapem jest dokładne zbadanie terenu, który w przyszłości będzie stanowił ogród. Poznajemy warunki siedliskowe w jakich rosły będą rośliny, czyli: rodzaj gleby, jej przepuszczalność oraz nasłonecznienie terenu. Kierujemy się prostą zasadą: to rośliny trzeba dobrać tak, aby pasowały do środowiska, a nie dostosowywać środowisko do roślin.
Kolejny krok, to opracowanie koncepcji zagospodarowania ogrodu. W oparciu o rozmowę z klientem, mając na uwadze warunki siedliskowe oraz korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia opracowujemy projekt koncepcyjny uwzględniający preferencje i wymagania inwestora. Po ich zaakceptowaniu sporządzamy kosztorys prac i przechodzimy do realizacji założeń projektowych.

Inne usługi

Zakładanie ogrodów

Pielęgnacja

Koszenie tranwików

skontaktuj się z nami

 

+48 601 376 174

k.michniewicz@gardenseeds.pl

sokolniki 3, 55-080 Kąty wrocławskie

Służymy też radą w zakresie ogrodnictwa. Ochrona roślin, warzywnictwo, sadownictwo, rośliny ozdobne..